15 comments

Oh Isabel!

29 maja 2012

pic tumblr.com

It is well known that many brands get inspirations from top designers collections.What is the border between word ,,inspiration'' and copy?
Lemare' brand imitated sporty wedges from Isabel Marant. Today I wanted to show you the small  differences between those shoes - which (In my opinion) are very difficult to see at first glance. Lemare' brand made their shoes with a thiner tongue then Isabel Marant model and changed the layout of the side stripes.
What is your opinion about this kind of inspiration? I have Lemare' Sneakers because I fell in love with Isabel Marant sneakers (unfortunately they are not avaible in Poland). And I must admit that they are cheaper then those from Isabel Marant. And I got to know the Lemare' brand only because of these shoes.
But isn't that whole ,,inspiration'' thing just a step away from ,,faking''?

POLISH: Od dawna wiadomo, że wiele marek czerpie inspirację z kolekcji topowych projektantów. Ale jaka jest granica pomiędzy słowem ,,inspiracja'', a kopia? 
Marka Lemare' praktycznie odwzorowała sportowe koturny od Isabel Marant. Dziś chciałam pokazać bardzo małe różnice, pomiędzy tymi butami - które (moim zdaniem) dość ciężko dostrzec na ''pierwszy rzut oka''. Marka Lemare' wyposażyła swoje buty w troszkę cieńszy język, niż model od Isabel Marant oraz zmieniła ułożenie pasków bocznych na butach. 
Jakie jest Wasze zdanie na temat takich inspiracji? Ja posiadam buty marki Lemare' ponieważ zakochałam się w butach od Isabel Marant (a w Polsce niestety nie są dostępne). No i nie będę ukrywać, że cena butów tej marki jest niższa niż autorskich butów Isabel Marant. Marka Lemare' stała się mi znana tylko dzięki Isabel Marant.  
Wszystko fajnie... tylko czy ta cała ,,inspiracja'' nie podchodzi troszkę pod ,,podrabianie''? 


15 comments:

Mada:) pisze...

fajny wpis, i faktycznie są podobne, ale zgodnie z przepisami, jeśli dwie rzeczy różnią się od siebie chociażby minimalnie, to już nie jest to podróbka.
Pozdrawiam:)
ps. mam pytanko ile kosztowały twoje buciki?

pantera pisze...

699zł - ale uważam że warte są swojej ceny:) Dostępne w Polsce w butiku Hego's

Anonimowy pisze...

great post!

Kas Kryst pisze...

Jak dla mnie to niestety plagiat i jestem zdecydowanie przeciwna kopiowaniu. Uważam, że to pójście na latwizne i nie wnosi nic dobrego do mody. Projektanci się napracuja, a inni to zzynaja bez zażenowania. Inspiracje mozna czerpać, ale to już jest przesada.

Catalina Szablinescu pisze...

jeśli mam być szczera to bardziej mi się podobają te będące "plagiatem" :) fajniej uszyte.

Luà pisze...

Great post!yes i had to admit that this is more than just "inspiration"..it's a copy!
Check my blog if you want ;)
xo

http://inexpensiveluxury.blogspot.it/

Anonimowy pisze...

ale pomysł był Marant!

perfectstyleandshopping pisze...

przed przeczytaniem tego posta pewnie nawet nie zauważyłabym różnicy :(

bleufountain pisze...

Rzeczywiście są niemalże identyczne. Raczej skłaniałabym się ko kopii, a nie inspiracji, zbyt dużo detali i tak jest wręcz takich samych w tych modelach. Choć 'pomysł' na taką 'inspirację' mógł właśnie wynikać z tego, że Marant to drobie buty i niedostępne dla każdej kieszeni, Lemare z kolei nie są też oszałamiająco tanie, ale półka klientów na które ich stać jest już zdecydowanie obszerniejsza.
W każdym bądź razie, kopia to kopia, żadna inspiracja.

Aklimea pisze...

niby nie taka wielka różnica, a jednak te od IM coś w sobie mają, ale i tak bym z chęcią przygarnęła i jedne i drugie ;)

Anna pisze...

za bardzo podobne

Simone Diederich pisze...

Nice article!

Chica de Ahora

BLACKDRESSES pisze...

Moje zdanie jest takie, że fajnie jest mówić, żeby nie kopiować, ale z drugiej strony kogo stać na oryginały? Te od Isabel Marat i tak są przepiękne i o wiele ładniejsze niż te po prawej, ale jak będę szukać takich butów na jesień, to obawiam się, że zdecyduję się na jakiekolwiek z sieciówki, chyba że wygram w totka po drodze :D

Anonimowy pisze...

so true...

Anonimowy pisze...

dostępne są oryginalne na www.b-luxury.pl

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...